2017 Saç Rengi Trendleri

2017-sac-renkleri

Kuaför koltuğunda saatlerce oturmak zaman zaman sıkıcı, zahmetli ve pahalı olsa da güven veren saç rengi ve modeli bir kadının asla vazgeçemeyeceği detaylardır. Mükemmel görünmeleri için sürekli bakım gerektirseler de hem kadınlar hem de erkekler için kendini ifade etmenin bir yoludur. Pastel tonlarından, gökkuşağı renklerine, koyu kahve ve siyah saç renklerinden, buzlu sarı, platin sarı ve gri gibi saçların en açık tonlarına kadar 2017 saç rengi trendleri içerisinde de herkesin kendini mükemmel hissedeceği bir saç rengi yer alıyor. Elbette unutulmamalıdır ki saç rengi değişimi kararı verildiği an en az saç rengi trendleri kadar önemli bir diğer konu da cilt tonu, kaş ve göz rengidir. İşte, 2017 yılında en çok karşımıza çıkacak saç renkleri.

1- Abanoz Kahverengi :
Kahverengi saçlar zamansız olduğu gibi hemen her cilt rengine müthiş bir uyum içerisindedir. Kahve saç renkleri içerisinde 2017 yılında öne çıkan ton ise abanoz kahverengi olarak adlandırılan bu zengin koyu kahve saç rengi. Üstelik bu rengin 1-2 ton açığı ile saçlara yapılacak ışıltı sayesinde aslında kahvenin çok koyu bir tonu olan bu renkle saçlarınız daha parlak, daha canlı görünecektir.
2- Tiger Eye / Kaplan Gözü Saç Rengi :
Tam olarak bildiğimiz saç renklerinden farklı bir tane ile karşı karşıyayız. Buna tek başına bir saç rengi demek haksızlık olur. Çünkü bu rengi elde etmek için kullanılacak bazı saç renklerinin tıpkı ombre gibi özel bir balyaj tekniğiyle uygulanmasıyla ortaya çıkıyor. Yani renk karışımları ve balyaj tekniğinin birleşimi aslında.
Rengin içerisinde yoğun kahve ve altın renkleri yer alıyor. Bu renkler arasında yapılan geçişler ve koyu tonlamalar rengi ortaya çıkarıyor. Sıcak kahve veya koyu çikolata gibi tonlardaki saçlara karamel tonlarında balyaj yapılmasıyla ortaya bu renk çıkıyor. Özellikle halen içerisinde bulunduğumuz kış ayları için kendinize göz alıcı ve son trend bir saç rengi arıyorsanız tiger eye yani kaplan gözü saç rengini kuaförünüzden isteyebilirsiniz.
3- Gri saç rengi :
Gri saç rengi trendi sadece 2015-2016 yılları trendi olarak kalacak sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Özellikle tüm saça hakim olan doğal griler 2017 yılında çok daha fazla öne çıkıyor. Diğer yandan koyu diplerin bırakıldığı ve griler ile ombre-balyaj uygulamalarının yapıldığı saç renklendirme şekilleri de 2017 yılında da popülerliğini koruyor.
4- Blonde-Gri :
Sarı ve gri karışımı bu renk oldukça modern ve farklı bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Sarının en açık tonları ile grinin karışımı ve balyaj teknikleri ile saça uygulanmasıyla ortaya çıkıyor. 2017 saç rengi trendleri içerisinde çokça göze çarpan koyu saç dipleri detayı bu renklendirme için de geçerli.
5- Eclipting :
Yüz hatlarını vurgulayarak daha belirgin hale getirmek adına yapılan makyajdaki kontürleme işleminin saçlara uygulanan özel balyaj teknikleri ile yapılmasıdır, eclipting. Kontrast renkler kullanılarak yapılan bu uygulamada amaç abartıdan uzak doğal güzelliği vurgulamak.
2017 yılında daha çok koyu saç renkleri üzerine uygulanan bu teknikle hem yüz şekli hem de saç kesimine vurgu yapılmış oluyor. Bu teknik sayesinde aslında daha zayıf görünen bür yüze de sahip olabiliyorsunuz. Ancak çok net anlaşıldığı üzere balyajın saçın hangi bölgelerine atılması gerektiği tamamen kişiye özel ve elbette kullanılacak alt ton ve üstündeki saç rengi tonu da. Cilt ve göz rengi, yüz şekli gibi unsurlar dikkate alınarak uygulama yapılıyor.
6-) Gotik Kahve :
Oldukça karakteristik bir esmer tonu! Neredeyse siyaha yakın bu koyu kahve tonu yine 2017 kış aylarının vazgeçilmezi olacağa benziyor. Bu rengi özellikle dumanlı kedi gözü makyajıyla bir arada kullanabilirsiniz!
7- Blorange :
2017 yılına en çok konuşulacak saç renklerinden biri kabaca sarı ve turuncunun birleşimi olan bu pastel ton saç rengi olsa gerek. Şimdiye kadar sizin de fark ettiğiniz gibi tek bir saç renginden değil daha çok renklerin karışımından bahsediyoruz. 2016 yılında sıcak şeftali ve çilek sarı gibi turuncu tonları yıla hakimken 2017 saç trendi blorange ile sarı ve kızıl-sarı karışımı bu renk damga vuracak.
8- Çikolata Rose Gold :
2016 yılında hemen herkesçe merak edilen ve uygulanan saç renklerinden biriydi Rose Gold. 2017 yılında da popüler olmaya devam edecek olup özellikle koyu kahve gibi koyu saçlara uygulanan pembe-altın sarı saç rengi balyajlar öne çıkıyor. Böylelikle saçlar daha göz alıcı, daha parlak görünüyor.
9- Nude :
Bizler saç renklerini sıcak ve soğuk olarak ikiye ayırır ve cilt rengimize göre seçimleri bu noktadan hareketle yaparız. Ancak artık bu ikisinin karışımı ile ortaya çıkan ve tam bir denge ve doğallık sunan nude saç renkleri 2017 de öne çıkıyor. Ten rengiyle birebir örtüşen bir ton aslında. Soğuk ten rengine sahip olanlar donuk görünebileceklerinden bu renkten uzak dursalar iyi olur.
10- Sonbahar Kızılı :
Kızıl renkler her zaman trend aslında. Ancak 2017 için kızılın sonbaharı çağrıştıran bakır içerikli tonları öne çıkıyor diyebiliriz. Kızıl-bakır gibi saç renkleri bakımı zor olsa da fark edilmek isteyenlerin en çok tercih ettiği renklerden.
11- Ronze :
İki rengin karışımı ile ortaya çıkmış ve saç rengi bilgilerimiz arasına ekleyebileceğimiz yeni bir tane daha… Ronze tam olarak, bakır kızıl ve bronz kahve karışımıdır. Özellikle soluk ten rengi olanlar bu tip renkleri deneyebilirler.
12- Fındık Kabuğu-Sarı Saç Rengi :
Açık, doğal sarı ile altın alt tonu ile birlikte ortaya çıkarılan renk… Özellikle kolayca bronzlaşan ten renklerinden mükemmel görünür. Çünkü içerisindeki hafif altın alt ton ten rengini sıcak ve parlak gösterir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir