Apple, 2017’De Neler Tanıtabilir?

apple

Geçtiğimiz yılı satışlardaki düşüş ve pil sorunları ile kapatan Apple, 2017 yılına sağlam hazırlanıyor. Apple, 2017 yılında neler tanıtacak?

Apple için 2016 kötü bir yıldı. Geçtiğimiz yıl ilk defa iPhone satışları düştü. iPhone 7 yok sattı, ancak Apple kulaklık girişini kaldırarak bir çok kişiyi üzdü. AirPods iki ay ertelendi, yani çoğu insan tatil zamanında ürünü alamadı. Son olarak Consumer Reports yeni MacBook Pro’yu tutarsız pil ömrü nedeniyle tavsiye edilmeyen ürün olarak değerlendirdi. Apple, bunları atlatmak için 2017’ye bomba gibi hazırlanıyor.

Yeni iPad :
Geçtiğimiz baharda yeni 9.7-inç iPad Pro tanıtılmıştı. Ancak diğer iPad modeli ile ilgili bir tanıtım olmadı. Apple’ın 2017 ilkbaharında bazı yeni iPad modellerini piyasaya sürmesi bekleniyor. Bazı raporlar yeni iPad’lerin biraz daha büyük ekranlara sahip olacağını söylüyor (muhtemelen 10 inç). Ayrıca Pro olmayan bu modellerin Apple Kalem ile çalışması beklentiler arasında.

Siri :
Apple’ın rakiplerinden ikisi bu sene akılllı asistanlar konusunda atılım yaparak Siri’yi epeyce geride bıraktılar. Google, mükemmel yeni Asistan’ı Google Pixel’de ve Google Ev hoparlöründe tanıttı. Asistanın size istediğiniz cevabı verebilmesi için Google’ın geniş İnternet kitaplığı emrinde.

2017’de Siri’de Neler Görebiliriz?
Apple, VocalIQ adlı İngiltere’de kurulan bir şirketin satın alınması sayesinde çok sayıda mükemmel ses kontrol Teknolojisi üzerinde çalışmaya başladı. Teknoloji, kullanıcıların tüm Apple cihazlarını evde, arabada ve AirPod kullanırken sesleriyle kontrol etmelerini sağlayacak.

Aslında, VocalIQ, kullanıcı ekrana bakmadan bir görevi tamamladığını biliyor. Siri, Google Asistan ve Cortana sıklıkla ekranda hafifçe vurarak görevleri onaylamanızı ister.

2017, Apple’ın VocalIQ teknolojisini Siri’ye dahil etmeye başlaması için harika bir zaman. Yoksa bu iş için bile çok geçmiş kalmış olacak.

Macbook Pro :
Mac ile igili geçen yıl gerçekleşen tek şey yeni MacBook Pro’nun piyasaya sürülmesi oldu. Tabi bu tanıtımın sonraki günlere yansıması büyük oldu. Birçok kullanıcı, aksesuarlarının yeni Thunderbolt 3 portuyla çalışabilmesi için çok sayıda adaptör satın almak zorunda kaldıkları için üzüldü.

Yeni MacBook Pro’yu satın alanların bazıları pil kararsızlığı ile karşılaştılar. Yazılım ile bu sorunun çözülmesi bekleniyor. Bunun dışında Mac tarafında herhangi bir yenilik beklenmiyor.

Apple, Apple Watch ile ilgili  önemli dersler aldı ve cihazın beklentilerini artırdı.Yeni Apple Watch Series 2’nin yerine bu yıl sağlık konusuna odaklandı. Apple Watch’in 2017’de önemli bir güncelleme yapması pek olası olmadığı halde sürpriz yapılarak 4G bağlantısıyla çalışan bir model tanıtırsa şaşırmayın.

Büyük Bir iPhone Yenilemesi 

2017 yılında iPhone’un onuncu yıldönümünü kutlayacak olan Apple, bombayı patlayabilir. Bir sonraki iPhone’un tamamen cam tasarım, çerçevesiz ve muhtemelen kavisli bir ekrana sahip bir iPhone olacağı söyleniyor. Kablosuz şarj, ana ekran düğmesinin kalkması ve daha zengin renkler sağlayacak olan OLED ekran da beklentiler arasında.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir