Apple, Ekran Teknolojileri İçin Laboratuvar Açıyor!

Apple, Ekran Teknolojileri İçin Laboratuvar Açıyor!

Samsung’un OLED teknolojisini kullanacağı iddia edilen Apple’ın bu sefer ekran paneli için laboratuvar açacağı söylentisi çıktı… Gelen yeni bilgilere bakacak olursak Apple’ın ekran teknolojisi üretimi için yeni bir laboratuvar açma…

Samsung’un OLED teknolojisini kullanacağı iddia edilen Apple’ın bu sefer ekran paneli için laboratuvar açacağı söylentisi çıktı… Gelen yeni bilgilere bakacak olursak Apple’ın ekran teknolojisi üretimi için yeni bir laboratuvar açma arefesinde olduğunu söyleyebiliriz. Yeni iPhone modellerinde kullanılmak üzere ekran üretmesi beklenen bu yerin Tayvan merkezli olacağı ve oldukça güçlü bir işleyiş yapısı ile çalışacağı iddia edildi. Son günlerde Apple ve Samsung arasında kavga gündeme gelmiş olsa da aslında iki teknoloji devi bazı konularda birbiri ile çalışmaktan kaçınmıyorlar. Hatta kısa bir süre önce Apple’ın Samsung’tan ekran paneli alacağı da konuşulmuştu.

Ancak durumun satın almaktan ibaret olmadığı aslında Apple’ın işi kökünden çözeceği ortaya çıktı. Tayvan’ın başkenti olan Taipei’de açılacak olan merkez, başlangıçta en az 50 mühendise çalışma alanı sunacak.

Firmanın kendi OLED teknolojisini üretmek üzere açacağı söylenen bu laboratuvarın ilerleyen zamanlarda daha fazla çalışana ev sahipliği yapması da mümkün gözüküyor. LCD’ye göre çok daha yüksek görüntü kalitesi sunan OLED ekranlar, aynı zamanda incelik hususunda da önemli ölçüde gelişmiş bir teknolojisi. Birden fazla kaynaktan doğrulanan haberlerde, şirketin 2018 yılında OLED ekrana geçiş yapacağı doğrulanmıştı. Daha ince olan ve daha net görüntü sunan bu ekran panelleri için firmanın zaten bir geliştirme merkezi açması da bekleniyordu. Yani dedikoduların gerçek çıkma olasılığı bir hayli yüksek, siz ne dersiniz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir