Apple, Su Geçirmez iPhone Portları İçin Patente Başvurdu

Apple, Su Geçirmez iPhone Portları İçin Patente Başvurdu

Apple gelecekte belki de su geçirmez yapacağı cihazlar için patent başvurusunda bulundu. Şirket başvurusunu 2014’ün Temmuz ayında yapmış ancak bu başvuru bugün gün yüzüne çıktı. Apple su geçirmez ürünlerini ne…

Apple gelecekte belki de su geçirmez yapacağı cihazlar için patent başvurusunda bulundu. Şirket başvurusunu 2014’ün Temmuz ayında yapmış ancak bu başvuru bugün gün yüzüne çıktı. Apple su geçirmez ürünlerini ne zaman sunacak belli değil ancak yeni patentin tasarımında kendini yenileyebilen bir çeşit lastik bulunuyor. Bu lastik her seferinde tekrardan kendi şekline dönerek hassas iç parçaları sudan koruyor. Lastik lightning girişini ve kulaklık girişini koruyor. Uç girdiğinde içeriye doğru esneyerek açılan lastik uç çıktığında tekrar eski haline dönerek parçaları korumaya devam ediyor. Lastik telefonu toza, küçük parçalara, suya, gaza ve diğer birçok çevresel faktöre karşı koruyor. Yani yakında telefonunuzu kirletmeden toz fırtınasında selfie çekebilirsiniz.

Diğer telefon üreticilerinin modellerinde bu tarz koryucular bulunuyor. Sony’nin Z5’i ve Samsung’un Galaxy S6 Active’i hem kulaklık girişini hemde güç girişini ekstra kapak gerektirmeden koruyor. Bu başvuru Apple kullanıcılarının hemen suya dayanaklı cihazları kullanmaya başlayacağı anlamına gelmiyor.

Ancak şimdiden hem 6S hem 6S Plus yapıya uygun şekilde üretildi yani tam anlamıyla suya dayanaklı olmasa bile diğer iphone modellerinden daha dayanıklı olduklarını biliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir