Apple Ve Google Yöneticileri Gözlerini Bu Duş Başlığına Dikti

Apple Ve Google Yöneticileri Gözlerini Bu Duş Başlığına Dikti

Konu Apple ve Google olunca herkes yüksek teknoloji, uzaya gönderilen bir ürün veya hizmet geliyor ancak bu haberimiz Apple ve Google ile ilgili olmasına karşın bir duş başlığı ile ilgili….

Konu Apple ve Google olunca herkes yüksek teknoloji, uzaya gönderilen bir ürün veya hizmet geliyor ancak bu haberimiz Apple ve Google ile ilgili olmasına karşın bir duş başlığı ile ilgili. Evet yanlış okumadınız Apple ve Google yöneticileri gözünü bu duş başlığına dikmiş durumda. Yakın gelecekte su kaynaklarının tükeneceği konusunda teoriler son hızıyla devam ederken, küresel ısınmanın hayatımıza olan olumsuz etkisini daha doğrusu artık kaçınılmaz sonu daha ileriye taşımak ve insan oğluna olacak etkisini minimuma indirmek için çalışmalar sürüyor. Su kaynaklarının tükenmesi ve gereksiz su tüketimini engellemek için yapılan çalışmalarda suyun nasıl daha az tüketilebileceğinin yolunun aranmasıyla ortaya çıkan Nebia, duş sırasında harcanan yüksek miktarda suyu şimdilik en aza indirgiyor. Peki bunun Apple ve Google ile ne ilgisi var konusuna gelirsek. Kickstarter ‘da seri üretimi için fon toplayan Nebia, Apple’ın CEO’su Tim Cook tarafından da destek gördü.

Projeyi oldukça beğenen Tim Cook hayatında ilk defa böyle bir konseptte projeye destek verdiğini belirtti. Tim Cook’un ve Alphabet’in (Google) başındaki isim Eric Schmidt‘in projeye üzerinde Nebia ekibi ile görüştiğü bilgisi de alınırken teknolojiye yön veren kişilerin bu denli ürünün arkasında durmaları ürünün güvenilirliği konusunda büyük katkıda bulundu. Mevcut sistemlere göre yüzde 70 tasarruf sağlayan Nebia, az miktarda suya yüksek miktarda basınç uygulayan sistem. Kickstarter’da 900 bin dolar bağış toplayan ve halen 29 günü bulunan Nebia’ya sahip olmak için en az 299 dolar destekte bulunmak gerekiyor. Destekçilerin 2016’nın mayıs ayında Nebia’ya kavuşacağı belirtiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir