Galaxy S7’ye Aşırı Isınma Koruması

Galaxy S7’ye Aşırı Isınma Koruması

Samsung’un çok yakında duyurması beklenen yeni modeli Galaxy S7, aşırı ısınmaya karşı korumalı bir yapıya sahip olacak… Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un en yeni amiral gemi modeli adayı olan…

Samsung’un çok yakında duyurması beklenen yeni modeli Galaxy S7, aşırı ısınmaya karşı korumalı bir yapıya sahip olacak… Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un en yeni amiral gemi modeli adayı olan Galaxy S7, gün geçtikçe daha fazla haber konusu olmaya devam ediyor. Özellikleri ile bir süredir anılan model, bu kez sahip olacağı mimari yapı ile gündeme gelmiş bulunmakta. Zira yeni cihazında Snapdragon 820’ye yer vereceği konuşulan Samsung’un önlem almaması kaçınılmaz gözüküyor. Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 810, bilindiği üzere kullanıldığı pek çok telefonda aşırı ısınmaya neden olmuştu.

Aynı hatayı bir defa yapmaması beklenen Qualcomm’un tüm önlemleri almasına rağmen yeni yonga seti 820’de de gözlemlenen aşırı ısınma, üreticileri de harekete geçirdi. Konuyla ilgili çalışmalarına devam eden Samsung, Galaxy S7’de ısı borusu kullanabilir. En son Xperia Z5 Premium’da rastladığımız ısı borusu, akıllı telefonun eşit bir şekilde ısı dağılımı yapmasını sağlıyor. Bunun sonucunda da aşırı ısınma gibi bir problemle karşılaşmıyoruz. Birden fazla versiyon ile yeni amiral gemi modelini piyasaya sürecek olan firma, bir nevi ısı borusu ile kendi önlemini almış olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir