Stil Sahibi Kadınların Günlük Alışkanlıkları

1- Kıyafetlerini Bir Gece Önceden Planlama : Elbette hiç tahmin edilemeyecek bir konudan bahsetmiyoruz. Zaten işin sırrı doğru olanı bilmenin yanı sıra uygulayabilmektedir. Çünkü pek çok kadın bunu çok iyi yapıyor, biz niye yapamayalım? Ertesi sabah panik yapıp, elinize geçen ilk kırışık pantolonu giymektense geceden karar verin, gerekiyorsa ütünüzü yapın, ayakkabınız boyayın. Bunları yapmak sadece 10 dakikanızı alacaktır.

2- Hazır Olmak için Kendine Bir Kaç Dakika Ayır : Bu, aslında yatmadan önce kıyafetinizi hazırlamakla çok ilgilidir. Akşamdan kıyafetlerinizi ve diğer detayları hazırladığınız için özenli makyaj yapabilir, kombini zenginleştirecek kemer, takı gibi detaylara karar vermek için bir kaç dakika ayırabilirsiniz.

3- Doğru İç Çamaşırını Seçimi : Başta da belirttiğim gibi stil sahibi ve şık olmak detaylarda gizlidir ki şık kadınlar harika bir görünümün temelinin iyi iç çamaşırı olduğunu bilirler. Bu aslında hem sizin içinde rahat hissetmenizle hem de giydiğiniz kıyafetlerin daha iyi görünmesiyle ilgilidir. Diğer yandan ani bir hareket yaptığınız zaman, eğildiğiniz zaman firikik vermemek için de önemli bir unsurdur. Bunun için vücudunuzu iyi tanımalı, doğru iç çamaşırı seçimleri yapmalı ve de böylelikle proporsiyonunuzu doğru gösterecek olanları tercih etmelisiniz.

4- İlham için Diğer Stil Sahibi Kadınları Takip Edin : Kendi stilinize sahip olmanın yanı sıra trendleri ve modayı takip etmelisiniz. Bu noktada şık ve stil sahibi kadınlardan ilham alabilirsiniz. Hele ki çağımızın bağımlılığı sosyal medya sayesinde bunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

5- Hava Durumuna Göre Giyinme : Biliyorum ki bu madde çok basit ve gereksiz geliyor pek çoğunuza, yani zaten öyle yapıyoruz diyor olabilirsiniz. Ancak aniden bastıran yağmura ne kadar hazırlıklı olduğunuz, ayakkabınızın su geçirip geçirmediği gibi küçük detaylar belirliyor her şeyi. Bu yüzden evden çıkmadan önce havayı mutlaka kontrol edin ve hatta teknoloji sayesinde tüm günü görme şansınız da var.

6- Gidilecek Yere Göre Giyinme : İş görüşmesine giderken giyilmesi gerekenler için genel kurallar olsa da bu nasıl bir iş yapacağınıza bağlı olarak değişim gösterecek detayları göz önününe almayacaksınız demek olmuyor. Diğer yandan bir plaj veya çimlerin üzerinde gerçekleşecek arkadaş düğününe topuklu ayakkabı giymenin sorunlu olabileceğini veya pikniğe miniler ile giderseniz rahatsız olabileceğinizi bilmeniz de şart. Her kıyafetin bir yeri ve zamanı var ve stil sahibi kadınlar tüm bunlara özen gösterirler.

7- Vücuda Uygun Kıyafet Seçimi : Skinny jean giymek çok trend olabilir veya bilekten bağlı ayakkabılar moda olabilir ancak bu her moda olanı alıp giyebileceğimiz anlamına gelmiyor ne yazık ki. Eğer pantolon çok darsa, ayakkabı bantı boyu kesecek bir görüntü oluşturuyorsa sizi daha iyi göstermek bir yana olduğunuzdan kısa veya kilolu görünmenize sebep olabilirler. Alışveriş sırasında kendinize dürüst olun ve tam bedeninize uygun seçimler yapın.

8- Kombinde Bir Çarpıcı Parça : Bazı kadınların bir kot pantolon ve t-shirt giydiklerinde bile nasıl inanılmaz derecede şık göründüklerini merak ederiz. Elbette yakıştırmak ile çok ilgisi var, ancak bu kadınların kıyafetleri daha şık göstermek için başka bir ince yol var. Kombine harika bir deri kemer, küpeler veya lüks bir çanta, saat gibi pahalı görünen bir aksesuar ekliyorlar. Bu diğer parçalarınızı da daha kaliteli gösterecek etkiye sahiptir.

9- Mükemmel Aksesuarı Seçin : Coco Chanel’in yaptığı gibi, “aksesuar oluştururken her zaman koyduğunuz en son şeyi çıkartın”. Aksesuarda fazlaya kaçmak stili rüküşlüğe taşıyabilir. Kendinize gerçekten fulara veya o taşlı kolyeye ihtiyacınız olup olmadığını sorun! Genellikle giysinizin açıkta yapılmış bir yaka çizgisi ya da kollar onunla eşleştirilecek mücevherat veya aksesuarların belirlenmesinde büyük yardımcı olur.

10- Kıyafetleri Katlayın veya Asın : Kotlarınızı veya diğer kumaş pantolonlarınızı öylece yere attıktan sonra sonra sihirli bir şekilde kırışmamalarını beklemeyin! Giysilerinizi giydikten hemen sonra asmak alışkanlığı kazanarak, bir daha bunları giymek istediğinizde hazır olmasını sağlayabilirsiniz.

11- Topuklu Ayakkabı Giymek : Ne zaman topuklu ayakkabı giyilmesi gerektiğini bilmek kadar topuklu ayakkabı üzerinde yürümesini de bilmelisiniz. Topuklu ayakkabının kadına kattığı zarafeti ve şıklığı inkar edemeyiz ancak her yere onları giymek cazibelerini kaybettirir. Şık bir kadın şık ve sofistike ayakkabılar kadar rahat ayakkabılarıyla dolabını stoklar ve ne zaman stilettoları çıkarması gerektiğini bilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir