Twitter Git Gide Facebook’a Benziyor!

Twitter Git Gide Facebook’a Benziyor!

Popüler sosyal medya platformu Twitter, kullanıcıların attıkları tweet’leri kronolojik sıra yerine kullanıcıların ilgi alanlarına göre sıralanan yeni “timeline” uygulamasını test etmeye başladı. Twitter, kullanıcıları için yeni timeline modelini deniyor. Uygulama,…

Popüler sosyal medya platformu Twitter, kullanıcıların attıkları tweet’leri kronolojik sıra yerine kullanıcıların ilgi alanlarına göre sıralanan yeni “timeline” uygulamasını test etmeye başladı. Twitter, kullanıcıları için yeni timeline modelini deniyor. Uygulama, test amacıyla belirli bir grubun kullanımına sunuldu. Tweet’ler timeline’de alışılageldiği gibi kronolojik sıralanmayacak, kullanıcıların ilgisine göre listelenecek. Bazı kullanıcılar hoşlanmadı Bazı kullanıcılar yeni timeline modelinden hoşlanmadı.

Hatta Twitter’ı Facebook’a benzemekle suçladı. Buna sebep olarak Facebook’un da Twitter gibi yaptığı kronolojik timeline modelinin yani ‘En yeni’ ve ‘Başlıca’ haberler olarak sıralanmasını gösteriyor. Henüz net değil Twitter’ın bu yeniliği denemesine gerekçe olarak uzmanlar bazı tweet’lerin kullanıcılar uygulamada değilken gözden kaçması olarak ifade ediyor. Twitter bu soruna çözüm bulmak için geçtiğimiz Ocak ayında “siz burada yokken” isimli bir yenilik getirmişti. Bu yenilikle kullanıcıların kaçırdığı önemli tweet’leri görebilecekti. Twitter’ın yeni ‘timeline’ modelini bütün kullanıcılar için ne zaman zorunlu hale getireceği belli değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir